Ondřej Kmošťák
IFBB PRO

Arnold classic europe pro 2017
| 1. místo - zisk kvalifikace na Olympia 2018

Olympia men's physique showdown 2017
| 8. místo

San marino pro 2016
| 1. místo - zisk kvalifikace pro účast na Olympia 2017

Moscow pro
| 2. místo

Olympia amateur spain 2016
| Absolutní vítěž
- obhájení zisku IFBB PRO karty

IFBB Diamond cup 2016
| Absolutní vítěz - zisk IFBB PRO karty

Absolutní mistr České republiky
| můžu 2015

Absolutní mistr České republiky
| juniorů 2015

Ahoj,

jmenuji se Ondřej Kmošťák a většina z vás mě zná jako závodníka federace IFBB PRO League.

K fitness mě dostal již ve třinácti letech vážný úraz, který jsem utrpěl při motocrossových závodech, čemuž jsem se tehdy věnoval. Posilování jsem zvolil jako cestu k znovu nabrání síly po operaci a dlouhé léčbě, kterou si vyžádal pád, při kterém jsem si zlomil obě předloktí.

Tady mě život naučil, že vše zlé může vést k něčemu dobrému.

Má fitness-soutěžní kariéra započala v mých 21 letech, kdy jsem se rozhodl zúčastnit první soutěže. Tehdy na scénu přišla nová kategorie Men's Physique a já se rozhodl zkusit tuto cestu. Byť mým původním cílem bylo stát se kulturistou, osud mi nachystal něco jiného. Stal jsem se absolutním Mistrem ČR 2015 jak mezi juniory, tak taky mezi muži. A přirozeně jsem nechtěl měnit něco, co funguje. Již téhož roku jsem se vydal na mezinárodní amatérskou scénu a to na soutěžích Olympia Amateur a Arnold Classic, kde jsem vydobyl 4. a 3. místo. Tehdy jsem navázal spolupráci s jedním z našich předních trenérů Vjačeslavem Vinogradovem, se kterým jsme se nebáli dát si cíl nejvyšší - Olympia Man's Physique Showdown, jež je součástí největšího a nejprestižnějšího klání na světě Olympia Weekend v Las Vegas.

Náš cíl a sen se splnil. Na jaře roku 2016 získal IFBB profesionální kartu absolutním vítězstvím na Slovenském IFBB Diamond Cupu, a také na Olympia Amateur ve Španělsku. Tyto úspěchy vedly k zásadní události, jež pomáhala psát mou následující kariéru – zisk sponzora s velkým S – NEBBIA – jedna z největších firem na fitness oblečení na světě. Za podpory NEBBIE jsem ještě téhož roku zaútočil na zisk kvalifikace pro účast na Olympia Weekend 2017 na Moskevské PowerProShow, kde jsem však skončil druhý a kvalifikace mi tak o jedno místo utekla. Tento pokus jsem opakoval o měsíc později na Sa nMarino Pro. Tentokrát už úspěšně. Stal jsem se prvním Čechem na Olympia Men's Physique Showdown. Při svém debutu na Olympii 2017 jsem obsadil 8. místo, což považuji za jeden z mých největších dosavadních úspěchů. Světová TOP10. Však největší můj úspěch se konal o týden později, kdy jsem zvítězil na Arnold Classic PRO, čímž jsem si zajistil kvalifikaci na Olympii 2018, ale především splnil sen – podat si ruku s legendou Arnoldem Schwarzeneggerem. Přímo na pódiu, před zraky celého světa. Zážitek, na který nezapomenu, a který jen těžko něco překoná. Mimo to jsem taky získal druhého velmi silného sponzora YAMAMOTO Nutrition. A začala se psát má cesta na Olympii 2018...